Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

KONIEC JEDNEJ ÉRY… alebo kde sa niečo končí, začína niečo nové

Autor: Pavol Popovec

 

Niečo sa končí, niečo nové sa začína

Florbal, to sú emócie, príbehy, spoločné prežívanie víťazstiev, prehier, vzostupov a pádov. Florbal dokáže kreovať človeka, spomienky a momenty, na ktoré sa nezabúda. Také spolu prežívala celá jedna generácia, ktorá zažila svoj vrchol na Majstrovstvách Slovenska dorastencov 2024. Chlapci to síce k medaile napokon nedotiahli, ale spoločne vytvorili silný príbeh, ktorý ich posunie na ich životnej a športovej ceste vpred. Končí sa jedna éra, ktorú sprevádzalo množstvo úspechov a spoločnej práce na ihrisku ale aj mimo neho. 🟠⚫️

FOTO: Marek Andrejko


Majstrovstvá Slovenska dorastencov, ktoré sa konali počas uplynulého víkendu v Trenčine na ktorých obsadili florkáči konečné 4. miesto, boli zároveň aj rozlúčkou trénera Martina Kopejtka, ktorý počas svojho 20 ročného pôsobenia v FK Florko Košice bol 10 rokov práve s dnes už končiacimi dorastencami.

“Prežil som s touto kategóriou kus svojho života a som veľmi rád, že som mohol značnú časť svojho zanietenia preniesť aj na týchto mladých ľudí-športovcov-florbalistov. Aj keď sa na konci tejto misie nepodarilo pódiové umiestnenie, ktoré si chalani určite za svoje výkony vo veľmi vyrovnaných zápasoch zaslúžili, verím, že za tie roky mnohí z nich začali vnímať florbal a uvažovať nad ním ako nad športom, ktorý im priniesol oveľa väčšie hodnoty, ktoré využije každý z nich na svojej ďalšej ceste. Prajem každému z nich, aby mu florbal priniesol to, čo od neho aj očakáva a nezabudol nikdy na svoju Alma mater - FK Florko Košice, ktorá ho tento šport naučila milovať, alebo sa stala jeho odrazovým mostíkom v jeho ďalšej úspešnej florbalovej kariére. Ďakujem aj rodičom za dlhoročnú podporu svojich detí a spoluprácu pri mnohých spoločne prežitých chviľach v halách, ale aj mimo nich. Spolu tvoríme jeden tím."

Tréner Martin Kopejtko bol pri tvorbe budúcich nádejí nášho klubu a florbalu na Slovensku a teraz nastal čas, aby si od tohto remesla na nejaký čas oddýchol.

Toto je video a odkaz pre všetkých, s ktorými tvoril túto cestu. 2013-2024 - 10 rokov práce, výsledkom ktorej je ČLOVEK/ŠPORTOVEC/FLORBALISTA. Neďakujte ale PAMÄTAJTE. 🤝

VIDEO nájdete na našom Facebooku a Instagrame. 

https://fb.watch/seYnJQjP7Q/

 

 

 
 

Dotácia od mesta Košice pre rok 2023

 

Ďakujeme mestu Košice za poskytnutie dotácie pre náš klub za rok 2023 vo výške 7241 eur. 

Kategórie
Odkazy
Kontakt

Florbalový klub FLORKO Košice
Adresa: Užhorodská 39, 040 11 Košice
IČO: 35565781
DIČ: 2022056608
IBAN: SK77 7500 0000 0040 0271 0450